| Brand | WAUDOG |
| TM / series | WAUDOG Clothes |
| Product type | Jacket |
| Material | Nylon |
| Length, inch | 17,7-19,7" |
| Neck circumference, inch | 21,7-24" |
| Chest circumference, inch | 29,9-31,1" |
| Quantity in packing, piece | 1 |
| Size | M50 |
| Country of origin of goods | UA |
| Pets | For dogs |