| Brand | WAUDOG |
| TM / series | WAUDOG Clothes |
| Product type | Overalls |
| Material | Polyester |
| Length, inch | 12,6-13,8" |
| Neck circumference, inch | 12,2-14,2" |
| Chest circumference, inch | 20,5-21,7" |
| Quantity in packing, piece | 1 |
| Size | S35 |
| Design | Military |
| Country of origin of goods | UA |
| Pets | For dogs |