| Brand | WAUDOG |
| TM / series | WAUDOG Clothes |
| Product type | Overalls |
| Material | Polyester |
| Length, inch | 17,3-18,5" |
| Neck circumference, inch | 16,1-17,3" |
| Chest circumference, inch | 27,2-28,3" |
| Quantity in packing, piece | 1 |
| Size | M47 |
| Design | Military |
| Country of origin of goods | UA |
| Pets | For dogs |