| Brand | WAUDOG |
| TM / series | WAUDOG Clothes |
| Product type | Overalls |
| Material | Polyester |
| Length, inch | 20,5-21,7" |
| Neck circumference, inch | 18,5-19,7" |
| Chest circumference, inch | 30,3-31,1" |
| Quantity in packing, piece | 1 |
| Size | L55 |
| Design | Military |
| Country of origin of goods | UA |
| Pets | For dogs |